10 Kasım 2016 Markaların Sosyal Medya Paylaşımları

10kasim

Merhabalar beyler bayanlar, bu yazıyı çok önceden kaleme almıştım fakat yayınlamak bugüne kısmetmiş. Yoğun geçen şu günlerimde kendime bile doğru düzgün vakit ayıramazken bu tarz yazılar kaleme almaya çalışıyorum. Aslına bakarsanız taslakta sosyal medya adına bir sürü yazım var fakat dediğim gibi sadece taslakta, vakit buldukça onları da düzenleyip paylaşmaya çalışıcam.

Bu yazı da bir kaç tane seçtiğim markanın 10 Kasım 2016 Sosyal Medya Paylaşımlarını ele aldım.

O zaman hadi başlayalım.


İlk olarak Koç Holding Sosyal Medya Paylaşım içeriklerine bir göz atalım.

Koç Holding 10 Kasım için karşımıza bir video ve günün anlam ve önemini belirtmek için facebook kapak fotoğrafını değiştirmiş.
Aynı zamanda yapılan bu video youtube, facebook ve twitter da eş zamanlı sponsorlu içerik olarak yayınlanmıştır.
Aşağıda bahsi geçen video ve kapak fotoğrafını görmektesiniz. Bu paylaşımlar doğrultusunda şu kanıya varıyoruz, Koç Holding sosyal ağlarını güzel bir şekilde kullanmış ve iyi bir etkileşim sağlanmış.


2.olarak Türk Hava Yollarını ele almak istedim:

“İstikbal göklerdedir.” Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 78. yılında saygıyla anıyoruz, içeriğini yayınlayarak bu özel ve anlamlı güne mesajını iletmiş.


3.olarak Sütaş‘ı ele almak istedim. Bana kalırsa Sütaş bu tür özel günlerde paylaşımlarını yaparken hassasiyetli bir çalışma sürdürmüyor. Neden diye sorabilirsiniz hemen anlatıyorum; Öncelikle 10 Kasım diyorsak paylaşacağınız içerikte insanlar Ulu Önderimiz olan Atatürk’ü görmek isteyecek ve gözler Atatürk’ü arayacaktır. Şimdi aşağıdaki görsele baktığımızda Atatürk’e ait bir görsel bulunmamaktadır. Demem o ki olmamış kusura bakma Sütaş. 

Biraz önce yukarı da Sütaş’ın bu tür özel günlerde hassasiyetli bir çalışma yürütmediğini söylemiştim şimdi bunu neden söylüyorum hemen anlatayım. Aşağıda gördüğünüz görsel geçen yıl yine bu tarihlerde paylaşılmış bir içerik.

Diğer markaların yaptığı gibi (ve olması gereken gibi) Atatürk’ü anan cümleler içeriyor fakat bir farkla! Atatürk’ün eline bir bardak süt tutuşturulmuş!!! Ben burada bir anma mesajı değil pazarlama mesajı görüyorum ve bu Sütaş’ın müşterilerini ve müşteri potansiyelinde ki tüm insanları, olumsuz etkilemiştir diye düşünüyorum.

sutas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


GiflerBurada.Com kendine özgü paylaşımlarıyla günün anlam ve önemine ithafen bir GIF paylaşmış Türkiye de GIF sektörü ilk çıktığında Türkiyenin en iddalı sitelerinden biriydi fakat gerekli destek ve yatırımları alamadığı için gerileme dönemlerine girmiş. Türk mizahına en yakın sitelerden bir tanesidir.

 


 

The following two tabs change content below.
1995 yılında Kars'ın Kağızman ilçesinde dünyaya geldi. Aksaray Üniversite'sin de Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü 4.sınıf öğrencisidir.

Latest posts by umtbngl (see all)

Bir Cevap Yazın