Aşkın Tarifi

aşk yelkeni

Aşkın tarifi mi ?
Hızına yetişememekten şikâyet ediyordunuz hayatın. Bazı günler ise zamanın geçmediğinden. Ne kadar çelişkili değil mi? İşte aşk da böyle bir şey. Canınız yandığını bile bile seviyor, bekliyor ve istiyorsunuz. Yastığa başınızı koyduğunuzda O’nun hayali kurmaktan alamıyorsunuz kendinizi. Oysa beklentilerinizi yükselttikçe, hayallerinizde O’na yer verdikçe acınızın git gide çekilmez olacağının farkındasınız. Peki, insan nasıl kendini bile isteye ateşe atar ki. Garip değil mi? Tıpkı hayatınızda olup biten birçok şey gibi. Aşkın tarifi de yemek tarifleri kadar kolay olsaydı keşke. Bir tutam tuz, biraz yağ biraz sarımsak…

Kolay olmadığının sizler de farkındasınız. Hayatınızın yelkenini rüzgâra teslim ederken batacağınız zamanı da biliyorsunuz. Yeniden toparlanıp yeniden dağılıyorsunuz her defasında. O zaman boşa çırpınmayın, rüzgârın akışına bırakın kendinizi. Ya da bana göre değil bunlar deyip, koşarak uzaklaşın aşkın girdabından.

The following two tabs change content below.

asikar

21.01.1987 yılında ailenin 3. kızı olarak dünyaya geldi. Baba köyünün soğuk duvarlı tek sınıflı okulunda başladı eğitim hayatına. 4. sınıfta öğretmenlerinin ve ailesini isteği üzerine, ortaokul ve lise eğitimin istanbulda tamamladı. Kafkas Üniversitesi işletme bölümünü bitirdikten sonra kısa bir dönem köy öğretmenliği yaptı. Sonrasında Ankaraya yerleşerek muhasebe üzerinde kariyer yapmaya başladı. Özel bir şirekette muhasebe şefi olarak devam ediyor hayatına.

Latest posts by asikar (see all)

Bir Cevap Yazın