Soykırım Tasarısına Hayır Diyen Bettina Kudla

alman-vekil_8411

Merhabalar, şimdi sizlere Bettina Kudla, Kimdir? Nedir? Necidir? diye bahsetmeyeceğim, dikkatimi çeken bir konu olduğu için bu yazıyı yazıyorum.

Geçen günlerde Almanya Parlamentosu’nda oylanmış olan Sözde Ermeni Soykırımı Tasarısına İlişkin oylamada 631 vekilin 11’i Türk ama Soykırım Tasarısına tek “Hayır” diyen isim Alman Bettina Kudla olmuştu.

Bende hemen meraklı biri olarak Kudla’nın facebook hesabına girerek beğeni sayısına falan bakmıştım. Hemen bir ekran alıntısı alarak bu olaydan sonraki Bettina Kudla’nın facebook hesabındaki beğeni sayısındaki, değişimi izlemek istemiştim ve nihayetinde değişimler gerçekleşmeye başlamıştı.

Aradan 7 gün geçti yani bir hafta ve bu süreç içerisindeki beğeni sayısı gerçekten inanılmaz bir düzeyde arttı. Tabii ki de sadece beğeni sayısı artmadı, bizimkiler akın akın yorum da yapmayı unutmuyordu. Tabi yorumların çoğunluğu Almanca idi. İsimlerden anlayabiliyorduk sadece Türk olduklarını.

Şimdi sizlere 3 haziran günü almış olduğum ekran alıntısını göstermek istiyorum.

kudla

Görselde de gördüğünüz üzere beğeni sayısı 3952 Bir politikacı için düşük bir sayı fark ettiyseniz. Ben buradan şunu da çıkarıyorum demek ki Türkiye de ki politikacılar sosyal medyayı daha etkin kullanıyorlar. Çünkü ülkemizde hangi siyasetçiye bakarsanız bakın sosyal medya hesaplarındaki kitlesi çok yüksek. Bu twitter için de aynı facebook içinde. Ama ülkemizde de aktif olarak kullanılan platform facebook gibi görünse de şu an twitterın kullanımında da çok büyük bir artış görülmektedir.

Şimdi sizlere Bettina Kudla’nın şu an ki facebook hesabının ne durumda olduğunu göstermek istiyorum. Hemen aşağıya bakalım.

 

Bettina Kudla’nın facebook hesabındaki artış yuvarlak hesapla 11.000

Facebook hesabından sonra Twitter hesabına da bir göz atmıştım ama ekran alıntısı almamıştım yanlış hatırlamıyorsam tahmini takipçi sayısı 2450 civarındaydı.

Kudla’nın twitter da ki takipçi sayısı şu an altta gördüğünüz gibi. Yani hemen hemen burada ki artış da 3500 civarında.

Tabii Bettina Kudla’yı her platformda takip eden kişilerden birisi de benim.

Son olarak:
Türk tarihinde soykırım arayanlar, bizim tarihimizde bulacağınız kahramanlık ve şereftir.

The following two tabs change content below.
1995 yılında Kars'ın Kağızman ilçesinde dünyaya geldi. Aksaray Üniversite'sin de Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü 4.sınıf öğrencisidir.

Latest posts by umtbngl (see all)

Bir Cevap Yazın