Benimkisi Bir Twitter Aşkıydı

yavas-yavas

Şimdi yazacağım şeyler biraz komik gelebilir sizlere. Günümüz teknoloji çağı olduğundan ötürü İnternet de çok vakit geçiriyoruz zamanımızın çoğunu sosyal medya hesaplarımızda harcıyoruz. Bende sosyal medyayı çok aktif kullanan biri olarak başımdan geçen bir platonik aşk hikayemi sizlerle paylaşmak isterim.

Bir gün kızın bir beni Twitter da takip etti. İsmini vermek istemiyorum ama isminin anlamı “yavaş yavaş, hoş, güzel” anlamına geliyor. Beni yakından tanıyanlar “yavaş yavaş” sözcüğünün ne kadar önemli olduğunu bilir en çok kullandığım söz öbeklerinden birisidir. İlk olarak lise 3. sınıfta kullanmaya başlamıştım. Bir matematik dersiydi, hoca tahtaya bir soru yazmıştı. Bunu Nasıl yaparız dediğinde sınıf sessizce beklerken

ben yavaş yavaş yaparız demiştim işte o günden bugüne nasıl olur, nasıl yapılır, sorularına verdiğim en net cevaplarımdan birisi olmuştur.

Neyse konumuz ile ne alaka diye soracak olursanız benim en çok kullandığım sevdiğim bir ikilemenin aşık olduğum ya da aşık olduğumu sandığım kızın isminin anlamını taşıması beni çok etkilemişti.

İşte beni twitterdan takip etmişti bende biraz profilini inceledikten sonra takip etmeye başladım. Bu arada aynı okulda okuyorduk biosunda yazıyordu. Aksaray Üniversitesin de Tarih Bölüm’ünü okuyordu.

Tüm twitlerini okudum eskiye dair geçmişine kadar gitmiştim.  Bütün twitlerini favlıyordum hiç kaçırmazdım. Günde 1.03 ortalama ile twit atıyordu. ve hiçbirini kaçırmıyordum. Aynı şekilde o da beni favlıyordu. İnsgramdan da takip etmiştim hemen geri dönüş yapmıştı. Çok mutlu olmuştum :/

Salı günleri saat 10 da Mezopotomya Kültür Tarihi Filolojisi adlı değişik bir dersi vardı. Bir gün planlayıp gidip gizliden canlı görecektim fakat böylesi daha iyidi benim için. Çünkü kime sevdiğinizi söylerseniz kaybedersiniz hep bende kaybetmemek için bu yolu seçmiştim stalklamak benim işim olmuştu. Ayrıca gördüğüm kadarıyla Turist Ömer hayranıydı stalkladığım kadarıyla tabii. Çok kültürlü biriydi çünkü bir sürü kitaplar okuyordu twitlerinde kitap fotoğraflarına çok rastladım aynı şekilde instagramda da.

Yine twitter da takılırken Kandil günü bir twit görmüştüm ve beni çok etkilemişti. Twit aşağıda gördüğünüz bağlantıda.

Bende bu twitten esinlenerek tüm cesaretimi toplayıp mesaj atmıştım.

Cevap olarak bana;

-“Teşekkür ederim.
-Sizin ki de 🙂 ” demişti.

Konuşmamız bundan öteye geçmemişti. Fakat rt yaptığım twiti favlamıştı bana bildirim gelmişti. Anlamış olamalıydı çünkü rt yaptıktan sonra ona mesaj atmıştım. Benim sevdiğim bu kadar aptal olamazdı. Aradan 15 bilemedin 20 dakika sonra arka arkaya 10’un üzerinde twitimi favlamıştı. Sanki o da bana karşı boş değildi. Yoksa niye favlasın ki demi ama ?

Her sabah uyanır uyanmaz bugün ne yapmış diye twitter hesabına bakardım aynı şekilde instagram hesabına.

Sonra bir sabah uyandığımda Üzgünüz; Not foun User diye bir yazı çıktı. Korkmuştum beni engellediğini düşünmüştüm, hemen koşa koşa alt kata arkadaşların evine inerek durumu izah ettim onlar biliyorlardı mevzuyu. Fakat beni mi engellemiş yoksa hesabını mı dondurmuş bilmiyordum. Hemen arkadaşın twitter hesabından baktık ve mutlu olmuştuk hesabını dondurmuştu. Vize haftası yaklaşmıştı ve sürekli ders çalışamıyorum diye twitler atıyordu burdan anlamalıydım. Hemen eve çıktım İnstagram hesabına baktım onu da dondurmuştu. Sevdiğim kız birden yok olu vermişti. Hayal ürünü gibiydi ondan geriye kalan sadece bir video ve bir fotoğraf var instagramdan almıştım.

Şimdi 4 gözle vizelerin bitmesini bekliyorum. Bekliyorum çünkü dondurduğu hesapları açacak biliyorum.
8.1.2017 açmadı ve tarihe kara leke olarak geçti.

asadasdasdasd

The following two tabs change content below.
1995 yılında Kars'ın Kağızman ilçesinde dünyaya geldi. Aksaray Üniversite'sin de Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü 4.sınıf öğrencisidir.

Latest posts by umtbngl (see all)

Bir Cevap Yazın