Facebook Gönderilerini Daha Etkili Hale Getirme

umutbingol-banner

Gönderileriniz genellikle, hedef kitlenizle gerçek ve özgün bir yolla bağlantı kurduğunda daha başarılı olur.

Gönderilerinizi daha da iyi hale getirmek için aşağıdaki ipuçlarına bakın veya Sayfanızda gönderi paylaşmanın farklı yollarına göz atın.


Kısa metinler kullanın.

İnsanlar, Facebook’taki içerikleri hızlıca gözden geçirmeyi sever. Daha iyi yanıtlar almak için metninizi kısa tutun.


umutbingolBüyük ve güzel görseller kullanın

Göz alıcı fotoğraf ve videolar Haber Kaynağı’nda dikkat çeker ve insanların beğenme, yorum yapma ve paylaşma

olasılığını artırır.

Profesyonel bir fotoğrafçıya ve pahalı bir kameraya ihtiyacınız yok. Ürün ve hizmetleri elinizden gelen en iyi şekilde göstermeye çalışın.

 

 

 


Facebook Reklamlarıyla özel içerikler ve bilgiler paylaşın

Müşterilerinizin ilgisini çekmeye devam etmek ve satışları artırmak için onlara özel fırsatlar sunun. Sürekli müşterileriniz varsa onları ödüllendirmek için önemli etkinliklerden ve fırsatlardan haberdar edin.

Daha fazla kişiye erişmek için, daha fazla insanın gönderilerinizle etkileşime geçmesini sağlayacak reklamlar yayınlayabilir ve hatta onları doğrudan internet sitenize yönlendirebilirsiniz.


calendar
Müşterilere yanıt verin ve bir takvim kullanın

İnsanlar, onları dinlemenizden hoşlanır. Gönderilere ve yorumlara hızla yanıt verirseniz, müşterilerin yanıt oranının da arttığını görürsünüz.

Özel etkinlikler ve tatiller herkesin aklında yer eder. Gönderilerinizde bunlardan bahsedin. Gönderilerinizi Sevgililer Günü, Anneler Günü gibi önemli günlere planlarsanız, daha fazla insanın bundan bahsetme olasılığı artar.

 


targetGönderilerinizin hedef kitlesini doğru belirleyin

Gönderilerinizin daha verimli olabilmesi için, ilgilenecek insanlara gösterilmeleri gerekir.

Farklı bölgelerde yaşayan veya farklı diller konuşan müşterileriniz varsa, sadece onlara yönelik gönderiler oluşturabilirsiniz. Bir gönderi yazın ve istediğiniz konumları ve dilleri seçin. Gönderinizi paylaştığınızda sadece seçtiğiniz konumlarda ve dillerde gösterilir.

 


worldwideDoğrudan internet sitenize bağlantı verin

Gönderinize bir bağlantı eklediğinizde otomatik olarak internet sitenizden bir görsel ve insanların internet sitenize kolayca gidebilmesi için geniş bir tıklanabilir alan oluşturulur.

Müşterilerinizin tıklama olasılığını artırmak için başlığı ve açıklamayı da özelleştirebilirsiniz.


costumerMüşterilerinizin istediği şeyleri daha fazla paylaşın

Müşterilerinizin nasıl yanıt verdiğini öğrendiğinizde, onların hoşuna giden şeyleri daha fazla paylaşabilirsiniz. Sayfanızda çok sayıda paylaşım yapmak yerine kaliteli paylaşım yapın. Buradan yola çıkarak onların beğendiği şeyleri daha fazla paylaşabilir ve beğenmedikleri şeyleri paylaşmaktan kaçınabilirsiniz.


 

The following two tabs change content below.
1995 yılında Kars'ın Kağızman ilçesinde dünyaya geldi. Aksaray Üniversite'sin de Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü 4.sınıf öğrencisidir.

Latest posts by umtbngl (see all)

Bir Cevap Yazın