Facebook Reklam Ücretleri: CPC, CPM, CPA & CPL

Facebook eklam ücretleri

Facebook’ta reklam yayınlamanın maliyeti nedir?

Facebook Reklamları için ne kadar harcama yapmalıyım?

Bu sorular, Facebook Reklam kampanyası yürütmeyi düşünen insanlarla konuştuğumda en çok duyduğum iki soru.

İşte cevap: Facebook Reklamları aracılığıyla elde ettiğiniz her müşteriden daha az harcama yapın. Yani kısaca şöyle diyelim bir müşteriden 10 lira kazanıyorsanız reklam harcamanız 10 lira üzerinde olmasın.

Facebook Reklamcılık Maliyetleri nelerdir?

Öncelikle, Facebook platformunda reklam yayınlamanın ücretlerini ve bunun maliyetini etkileyen faktörleri gözden geçirelim.CPC, CPM, CPL & CPA Nedir?

reklam

CPC (cost-per-click) – TBM (tıklama başı maliyet): Tıklama başı maliyet fiyatlandırması kullanıyorsanız, yalnızca birisi Facebook Reklamınızı tıkladığında ödeme yaparsınız.

CPM (cost-per-mille) – Gösterim Başına Maliyet:  Gösterim başına maliyetle, Facebook reklamınızı 1000 kez gösterdiğinde ödeme yapar. (Gösterimler, reklamınızın Facebook’ta bir kullanıcıya gösterilme sayısıdır).

CPA (cost-per-action): – EBM (Eylem başına maliyet):  Bu, reklamınızı tıkladıktan sonra bir başkasının web sitenizde bir işlem yapmasını (veya dönüştürmesini) sağlamak için ne kadar harcadığınızı izlemenizi ve optimize etmenizi sağlar.

CPL (Beğeni başına maliyet): Kullanıcının bu, reklamınızı tıkladıktan sonra Facebook Sayfanızı “Beğenmesi” durumunda ne kadar harcadığınızı izlemenizi ve optimize etmenizi sağlar.

The following two tabs change content below.
1995 yılında Kars'ın Kağızman ilçesinde dünyaya geldi. Aksaray Üniversite'sin de Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü 4.sınıf öğrencisidir.

Latest posts by umtbngl (see all)

Bir Cevap Yazın