İnstagram’da Çoklu Fotoğraf Paylaşımı Nasıl Yapılır?

İnstagram'da Çoklu Fotoğraf Paylaşımıİnstagram kullanıcılar artık bir gönderi de birden fazla fotoğraf paylaşa bilmektedir.

İnstagram’ın son güncellemesi ile birlikte instagram kullanıcıları 10 kadar resmi tek bir postta yayınlayabilecekler.

İnstagram yayına alınan çoklu fotoğraf paylaşımı.Birden çok resimli yayın, Instagram özet akışında normal paylaşımlar gibi aynıdır; fakat resmin altında bir kaç tane resim var olduğunu gösteren noktalar hariç. Örnek olarak görsel de gördüğünüz kırmızı taralı alan.

Kırmızı taralı alandaki noktalar sola veya sağa kaydırılarak fotoğraflar arasında geçiş yapmasına olanak sağlıyor ancak tüm beğeniler ve yorumlar bütün görseller için geçerli olacak bir nevi instagram albümü diyebiliriz. Diğer resimleri görmek için sağa veya sola kaydırabilirsiniz.

Güncellemenin faydalarından birisi de bence şu oldu; örnek veriyorum bir seyahat gerçekleştirdiniz bir sürü bir sürü fotoğraf çekildiniz hepsini paylaşmak isteyeceksiniz arka arkaya fakat instagramda peş peşe fotoğraf paylaşmak sosyal medya jargonuna ters bir davranış. İnsanlar sizi yadırgayabilmekteydi ki arka arkaya yapılan paylaşımlarda istenilen etkileşimi de vermemekteydi. Biz insanlar sayı odaklı olduğumuz için bu tarz işleri çok kafaya da takabiliyoruz.

Neden kimse beğenmedi fotoğrafımı

Ya da neden bu kadar az beğeni geldi

Ya da sen görmemiş misin görgüsüzler gibi ne arka arkaya fotoğraf paylaşıyorsun, iyi ki bir seyahat yaptın arkadaş dedirten cümlelerde duymuyor değiliz.

İnstagram’da Çoklu Fotoğraf Paylaşımı Nasıl Yapılır?

  1. Güncelleme, iOS ve Android için Instagram 10.9 sürümünde bulunur: Güncellemenin uygulanıp uygulanmadığını görmek için ilgili uygulama mağazanıza gidin.
  2. Instagram’ın kendisinde, ekranın altındaki Plus işaretini sanki normal bir fotoğraf eklemek istersiniz. Fotoğraf penceresinde Boomerang ve Layout simgelerinin yanında “Select Multiple” düğmesi olmalıdır.
  3. Ona vurduğunuzda ya kameralı rulonuzdan ya da Instagram’da çekilen en fazla 10 fotoğraf ya da video seçebilirsiniz. Seçtiğiniz resimleri gösteren küçük bir numara olacaktır.
  4. Alttaki filtreler tüm resimlere veya videolara uygulanır. Her birini tıklarsanız bunları bağımsız olarak düzenleyebilirsiniz.
  5. Fotoğrafları tutup sola veya sağa sürükleyerek onları yeniden düzenleyebilir, konumlandırabilir veya onları depo gözü simgesine basılı tutup sürükleyerek kaldırabilirsiniz. Daha fazlasını eklemek isterseniz sağda artı düğmesi var.
  6. Yayına hazır! İleriye tıklayabilirsiniz.

instagram2

The following two tabs change content below.
1995 yılında Kars'ın Kağızman ilçesinde dünyaya geldi. Aksaray Üniversite'sin de Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü 4.sınıf öğrencisidir.

Latest posts by umtbngl (see all)

4 thoughts on “İnstagram’da Çoklu Fotoğraf Paylaşımı Nasıl Yapılır?

  1. Çoklu paylaşımlarda sadece ilk resmin boyutunu ayarlayabiliyoruz, ilk resimden sonraki diğer resim/videoların boyutu ayarlanmıyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?

    1. Merhabalar, paylaşacağınız fotoğrafların boyutunu kare şekilde kırpıp düzenledikten sonra isntagramda paylaşmanızı tavsiye ederim. İnstagramın önerdiği boyut kare formatında olması. Bu yüzden çoklu fotoğraf paylaşımında fotoğraflarınızı kare formatında kırpıp düzenledikten sonra paylaşırsanız herhangi bir sıkıntı yaşamayacaksınız.

Bir Cevap Yazın