Sizce Çağdaşlık Nedir ?

cagdaslik

Merhabalar hayli bir zaman oldu yazmayalı. Bugün sizlerle Facebookta rastladığım bir görsel üzerine konuşacağım. Turkiye.Net adlı takip ettiğim bir sayfanın paylaştığı gönderi dikkatimi çekti. Görseli açıklamak gerekirse Atatürk zamanında çekilmiş bir fotoğraf ve Erdoğan zamanında çekilmiş ayrı bir fotoğraf, bu iki görselin kıyaslaması yapılmış ve yapılması istenmiş.

turkiyeBen şahsen Atatürkçü bir gencim. Ve böyle kıyaslamaları görmek beni gerçekten üzüyor. Yanlış anlaşılmasın kesinlikle ben burada ne Atatürk’ü savunuyorum ne de Erdoğan’ı Yalnız anlamadığım nokta burada başını kapatan kızlarımızın çağdaş olmadığını iddia etmeleri.

Bu nasıl bir zihniyettir. Sizin çağdaşlık anlayışınız nedir baş örtüsü takmamak mıdır ? Her Müslüman genç kızın yapması gereken bir durumu neden kötü bir şeymiş gibi gösterip insanları yanlış algıya düşürerek, farklı düşüncelere sürüklüyorsunuz anlamış değilim.

Tam olarak Çağdaşlıktan kastınız nedir?Turkiye.Net!

Artık insanlarımızın bu tür söylemlere karşı taviz vermemesi gerektiğini düşünüyorum. Sana ne kardeşim ister başörtüsü takar ister takmaz seni ne alakadar eder bak işine. Tabii işin insanları birbirine düşürmek değilse.

Görüşünüz ne olursa olsun ya da karşınızdakilerin görüşü ne olursa olsun inançlarına saygı göstermeniz gerekmektedir. Bir insanın başında örtü olsa ne olur olmasa ne olur eğer çağdaşlık örtü takmamak ise bırak bizler çağ dışı kalalım. 

 

Bak bu twitteki metni yazmış olsaydılar kesinlikle böyle bir yazı yazmazdım.
Aksine her platformda paylaşırdım.

The following two tabs change content below.
1995 yılında Kars'ın Kağızman ilçesinde dünyaya geldi. Aksaray Üniversite'sin de Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü 4.sınıf öğrencisidir.

Latest posts by umtbngl (see all)

Bir Cevap Yazın