Ücretsiz Yabancı Dil Öğrenmek İsteyenlerin Dikkatine!!!

ingilizce

Merhaba beyler bayanlar sizlerde benim gibi “yabancı dil” öğrenmek isteyip de öğrenemeyenlerden misiniz ? O zaman doğru adrestesiniz.

İnternette yapmış olduğum gezintiler doğrultusunda bulmuş olduğum bir postu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bilgi paylaştıkça çoğalır mantığıyla hareket ederek işimize koyulalım.

Şimdi doğru adres olup olmadığımızı ortaya koyma vakti.

 

 1. Livemocha:Dünyada 195’den fazla ülkede, 9 milyondan fazla üyeye, 35’den fazla dilde, ücretsiz ve ücretli dil kursları sunan, dünyanın en geniş çevrimiçi dil öğrenme topluluğudur.

 

 1. Duolingo:Duolingo Apple tarafından 2013 yılın iPhone Uygulaması, Google tarafından 2013 Yılın En iyi Android Uygulaması ve TechCrunch tarafından En İyi Öğrenim Başlangıcı olarak seçilmiş ücretsiz bilimsel tabanlı dil öğrenim kursudur. Kitle kaynaklı çalışmaların öncüsü Luis von Ahn, PhD ve Severin Hacker, PhD tarafından oluşturulmuştur. Duolingo 38 milyondan fazla kullanıcısı ile sadece iki yılda organik olarak çevrimiçi dil öğrenme konusundaki en popüler yer haline gelmiştir. Yakın zamanda gerçekleştirilmiş bağımsız çalışmaya göre, City University of New York (CUNY) ve University of South Carolina profesörleri 34 saatlik Duolingo kullanımını sonunda öğrenciler üniversitede bir dönemde öğretilene denk bilgi öğrenmektedir.

 

 1. Voscreen:Etkili, eğlenceli ve ücretsiz İngilizce öğrenme. Günde 20 dakika ayırarak kısa sürede akıcı İngilizce öğrenin.

 

 1. Busuu:Ücretsiz veya ücretli olarak 150’den fazla materyal ve dünya çapında 2 milyondan fazla üye ile öğrenmek istediğiniz dili ana dili olarak konuşanlardan öğrenebileceğiniz dil öğrenme topluluğudur.

 

 

 1. Italki: 200’den fazla ülkede, 100’den fazla dili ana dili olarak konuşanlardan öğrenebileceğiniz online dil öğrenme topluluğudur. Ayrıca yabancı dil öğretmenleri ve kurslarına da site üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

 1. Linkua:Yabancı dil eğitmenleri ile online olarak oluşturulan sınıflar aracılığıyla yeni bir yabancı dil öğrenebilir veya yabancı dilinizi geliştirebilirsiniz.

 

 1. Lingo Friends:Üyelerinin birbirlerine veya eğitmenlerinin profesyonel olarak yabancı dil eğitimi verdiği online dil öğrenme topluluğudur.

 

 1. LingQ:Üyelerinin hem öğrenci, hem öğretmen olarak birbirlerine yabancı dil öğrettikleri yabancı dil öğrenme topluluğudur. Ayrıca üyeler birbirlerinin aktivitelerini de takip ederek bir sosyal ağ yapısı da sunmaktadır. Belli bir aşamaya kadar ücretsiz olan servis, farklı seviyeler için farklı paketlerle ücretlendirilir.

 

 1. Learn A Language:Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Rusca, Japonca ve Çince dillerini öğrenebileceğiniz, grammer ve kelime eğitimi sunan yabancı dil öğrenme sitesidir.

 

 1. Konuşarak Öğren:Özellikle İngilizce konuşma seviyenizi arttırmak istiyorsanız tam ihtiyacınıza yönelik eğitim vermektedir. Memphis – Tennessee ABD’de bulunan İngilizce eğitim merkezindeki deneyimli eğitmenler ile, sabit telefon, cep telefonu veya skype aracılığıyla hızlı,kolay ve etkin İngilizce öğreten ve pratik yaptıran sistemdir.

 

 1. Chinese Horizan:Aylık belli bir ücret karşılığında Çince öğrenebileceğiniz sitedir. Uzun yıllardır yayında olan site bir çok kişiye Çince eğitimi vermiş bu alanda kendisini kanıtlamıştır.

 

 1. Bedava İngilizce:Her seviye için hazırlanmış derslerinin yanı sıra oyunlarla, bilmecelerle, fıkralarla ve daha farklı yöntemlerle İngilizce öğrenmek isteyenler için vazgeçilmeyecek kaynaklardan.

 

 1. LearNihongo:LearNihongo ekibi olarak sizlere 4 yıldır aralıksız çevrimiçi ücretsiz Japonca eğitim imkânı sağlıyoruz. Kuruluş amacımız olan “oturduğumuz yerden” öğrenme anlayışını öğrencilerimize de aktarıyoruz. Toplumlarda ihtiyaç duyulan gelişim, yanında bir yabancı dili de zorunlu kılıyor. Fakat günümüzde gerek iş gerekse de eğitimden dolayı oluşan zaman darlığı bizlerin yeni bir şeyler öğrenmek için bir yerlere gitmemize engel oluyor. İşte bu yüzden LearNihongo sizlere oturduğunuz yerden eğitim imkânı sağlıyor.

 

 1. Penpaland:çevrimiçi yazışma, kültürel etkileşim, yabancı dil öğrenme ve fotoğraf, dosya ve video paylaşım imkanı sunan ücretsiz bir sosyal ağ sitesidir. Nisan 2015 yılında kurulmuştur, Penpaland´ın misyonu, insanlara bilgi paylaşımında bulunmalarını sağlamak ve dünyayı daha yakından tanıma fırsatını vermektir. Penpaland´ın amacı web üzerinde en büyük ve en popüler ücretsiz sosyal ağ sitelerinden biri olmakla beraber, kullanıcılarına dünyanın her yerinden yeni arkadaşlıklar edinmesine yardımcı olmak ve çeşitli kültürel etkinlikler düzenlemektir.

 

       


Kaynak: http://goo.gl/9XAza1

The following two tabs change content below.
1995 yılında Kars'ın Kağızman ilçesinde dünyaya geldi. Aksaray Üniversite'sin de Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü 4.sınıf öğrencisidir.

Latest posts by umtbngl (see all)

One thought on “Ücretsiz Yabancı Dil Öğrenmek İsteyenlerin Dikkatine!!!

Bir Cevap Yazın